Opalanie|Fototyp skóry|Przeciw wskazania|Witamina D

Historia Solarium sięga lat 70-tych minionego wieku, kiedy to w Niemczech naukowiec Jorg Wollf skonstruował urządzenie do naświetlania promieniami UV-A. Miało ono zapobiegać i leczyć pacjenta z niedoborem witaminy D, a skutkiem ubocznym okazała się opalenizna. Dziś nie potrzebujemy recepty a urządzenia naświetlające opuściły gabinety i stoją w studiach kosmetycznych dostępne na wyciągnięcie ręki.

Solarium to nic innego tylko próba naśladowania słońca. Otrzymujemy kontrolowane warunki i znany stosunek mocy i promieniowania. Daje to nam przewagę nad słońcem, które zależnie od pory dnia, roku, miejsca opala inaczej. Opalenizna jest to reakcja obronna skóry na promieniowanie. Mając w perspektywie wakacyjny wyjazd można ją przygotować na stałe ekspozycje na słońcu.

Przed pierwszą wizytą pamiętaj o określeniu swojego fototypu skóry. Jeśli jesteś osobą z I typu, opalanie nie jest dla Ciebie. Pamiętaj, że wszelkie wątpliwości rozwieje personel naszych salonów. Pierwsze opalanie nie powinno przekroczyć 6-8 minut. Mamy się opalić a nie poparzyć, tak jak zdarza się w pierwszym dniu na urlopie.

Kluczem do zdrowej i długo utrzymującej się opalenizny są krótkie seanse oddzielone co najmniej jednodniową przerwą. Dbanie o to by naskórek był dobrze odżywiony i nawilżony. Podstawową opaleniznę zdobędziemy przy 5-7 wizycie, aby ją utrzymać wystarczy korzystać z solarium raz w tygodniu. Kosmetyki zawierające m.in. tyrozynę przyspieszą ten proces i utrzymają skórę w dobrej kondycji.

Opalanie poprawia nastrój, ma wpływ na układ kostny i mięśniowo-szkieletowy, leczy schorzenia skóry, pobudza produkcję witaminy D, która ma kluczowy wpływ na odporność organizmu, chroni przed grypą wirusami a także rakiem. Pomaga w walce z depresją, daje ulgę reumatykom, wysusza trądzik.

„Słońcem można i powinno się cieszyć, pod warunkiem, że robi się to w zdrowy i odpowiedzialny sposób” 
dr. Han van der Rhee

Zapraszamy 7 dni w tygodniu

Pn. - Pt.08:00 - 22:00
Sobota09:00 - 18:00
Niedziela11:00 - 18:00

Każde z naszych solariów zapewni Państwu komfort, najwyższą jakość obsługi i doskonałą opaleniznę!

Zobacz naszą galerię zdjęć:
 • RETKINIA
  ul. Tomaszewicza 2
  tel. 42 686 11 11
 • RETKINIA
  Al. Wyszyńskiego 12
  tel. 42 686 86 00
 • TEOFILÓW
  ul. Traktorowa 64
  tel. 42 611 81 81
 • OLECHÓW
  ul. Zakładowa 50
  tel. 42 672 90 00
 • RADOGOSZCZ
  ul. Okoniowa 5
  tel. 42 658 55 55
 • PABIANICE
  ul. 20 Stycznia 8/10
  tel. 605 505 611